Informe de preus d'exportació de silici industrial del 30 d'abril

May 06, 2025

Deixa un missatge

30 d'abril Instantània dels preus d'exportació de silici industrial

Les cotitzacions d'exportació de silici industrial xinès van baixar en general el 30 d'abril. Cada grau de la cistella comercialitzada activament va registrar una correcció, des d'un modest 10 USD per tona el 3303 fins a una retallada de 50 USD en el grau químic 2202. Totes les xifres inclouen impostos-inclosos{6}}gratuïts-en cotitzacions{{7}dòlar nord-americà per tona a port de Huangpu.

Un moviment uniforme a la baixa és més informatiu que un sol-pas de nota. Quan els cinc graus es redueixen en la mateixa sessió, el conductor sol ser la part del comprador - la cobertura a termini ja assegurada, les adjudicacions de la licitació endarrerides o els importadors que esperen una imatge més clara del-cost aterrat - en lloc d'un esdeveniment de subministrament limitat a un grau.

Taula de preus de grau 30 d'abril

Grau Cotització-inclòs els impostos (USD/t) Canviar Termes
421 1440-1480 baixa 20 Port de Huangpu, FOB
2202 2200-2300 baixa 50 Port de Huangpu, FOB
3303 1450-1490 avall 10 Port de Huangpu, FOB
441 1340-1370 baixa 20 Port de Huangpu, FOB
553 1270-1320 baixada 30 Port de Huangpu, FOB

La classificació relativa entre les notes no va canviar. El grau químic 2202 segueix sent l'entrada de preu més alt-a causa del seu sostre mínim de silici del 99,5% i el sostre de fòsfor del 0,004%, i el 553 segueix sent el més barat amb un silici mínim del 98,5%. Aquesta estabilitat de l'escala de grau és útil: mostra que la correcció va ser un canvi paral·lel a tota la corba en lloc d'un canvi en el valor que el mercat dóna a la puresa.

Composició química darrere de cada grau

Grau Si (min, %) Fe (màx., %) Al (màx., %) Ca (màx., %) P (màx., %)
1515 99.6 0.15 - 0.015 0.004
2202 99.5 0.2 0.2 0.02 0.004
2203 99.5 0.2 0.2 0.03 0.004
2503 99.5 0.2 - 0.03 0.004
3103 99.4 0.3 0.1 0.03 0.005
3303 99.3 0.3 0.3 0.03 0.005
411 99.2 0.4 0.04-0.08 0.1 -
421 99.2 0.4 0.1-0.15 0.1 -
441 99.0 0.4 0.4 0.1 -
553 98.5 0.5 0.5 0.3 -

El codi de grau en si porta la lògica d'especificació: el primer dígit fa un seguiment del nivell de ferro, el segon el nivell d'alumini i el tercer el nivell de calci, de manera que un nombre més baix en una posició determinada significa un límit més estricte en aquest element. El grau 1515 és l'entrada de -puresa més alta amb un 99,6% de silici mínim, mentre que el 553 és el grau de puresa-més baix que encara es comercialitza a granel amb un 98,5% de silici mínim.

Lectura de la correcció

Desplaçament paral·lel:com que tots els graus van caure, el moviment s'explica millor pel moment de la demanda en lloc de per una interrupció de l'oferta d'un producte.

Magnitud:un ajust de 10 USD a 50 USD es troba dins de la volatilitat setmanal normal per a una mercaderia cotitzada en passos de 10 USD, de manera que no s'ha d'extrapolar una sola sessió.

Prova de confirmació:la correcció importa si les dues sessions següents s'imprimeixen a aquests nivells o per sota i si el volum de consultes es manté prim.

Cost pis:els costos d'energia i reductors estableixen un sòl pràctic, de manera que els moviments profunds sense un canvi de cost d'entrada-concordant normalment s'inverteixen ràpidament.

Llista de verificació del comprador abans d'acceptar un pressupost

Confirmeu la base del contingut de silici: els mínims cotitzats del 99,0%, 99,2% o 99,5% són productes diferents.

Confirmeu la mida de la fracció: terròs de 10-100 mm, grànuls d'1-3 mm i pols mòlta no són intercanviables.

Confirmeu l'embalatge: bossa jumbo, bossa de 25 kg o tambor d'acer canvia el cost de lliurament.

Confirmeu la base de l'anàlisi: certificació del nivell-de calor o del lot-, més el mètode de prova real utilitzat.

Confirmeu el port de càrrega i la finestra d'enviament, perquè un preu només és ferm en comparació amb un port i un laycan anomenats.

Sol·licituds i selecció de qualificacions

El silici metal·lúrgic es consumeix principalment com a aliatge i addició desoxidant a l'acer, com a font de silici en aliatges d'alumini i com a matèria primera per a la química de la silicona. Els usuaris d'acer i foneria generalment treballen amb 553, 441 o 421, on una finestra més ampla de ferro i alumini no afecta el producte acabat. Els aliatges d'alumini solen especificar 3303 o 2202 depenent del procés de fosa i del nivell de silici requerit. Els productors de silicona necessiten els graus químics amb un sostre baix en fòsfor i pagaran per 2202 o més.

Una regla pràctica per als equips de contractació és escriure l'especificació al voltant de l'element que limita el procés aigües avall i després comprar la qualificació més barata que la satisfà. La puresa de-compra excessiva és una de les fonts més comunes de costos evitables en la compra de ferroaliatges.

Preguntes freqüents

P: Què significa el número de grau, com ara 421 o 553, en una cotització de silici metall?
Els tres dígits codifiquen sostres d'impureses en lloc de contingut de silici directament. El primer dígit correspon al nivell màxim de ferro, el segon a l'alumini i el tercer al calci, de manera que el grau 421 permet més ferro i alumini que el grau 2202, mentre que el grau 553 comporta els límits més fluixos dels graus d'exportació comuns.

P: Les xifres del 27 d'abril són preus lliurats o preus FOB?
Cada cotització de la taula és un preu-inclòs amb impostos-a bord-gratuït al port de Huangpu. El transport marítim, l'assegurança, els drets d'importació i el lliurament interior a la destinació no estan inclosos i han de ser cotitzats per separat pel transportista del comprador.

P: Per què el preu del grau 2202 és molt més alt que el del grau 421?
El grau 2202 és un metall de silici de grau -químic amb un mínim del 99,5% de silici, un control estricte d'alumini i calci i un límit de fòsfor del 0,004%. Aquest nivell de puresa s'adapta a les tasques d'aliatge de silicona i alumini, mentre que el grau 421 amb un 99,2% de silici serveix per a l'aliatge metal·lúrgic i general on s'accepta una finestra d'impureses més àmplia.

P: Quina mida té un lot típic d'exportació de silici metal·lúrgic?
La pràctica estàndard és un contenidor de 20 peus que conté unes 20 a 25 tones de terròs de 10-100 mm, o un elevador de 25 tones carregat en bosses grans. Els lots de prova més petits solen cotitzar-se amb una prima perquè no absorbeixen el cost fix del transport interior i la manipulació de terminals.

P: El preu cotitzat ja inclou l'embalatge?
Les cotitzacions suposen convencionalment bosses jumbo de 1.000 kg amb folre de polietilè, o bosses teixides de 25 kg a petició. L'embalatge de tambor d'acer i l'envasat al buit es tenen un cost per separat perquè afegeixen temps de manipulació i cost del material.

P: Quins documents acompanyen normalment un enviament del port de Huangpu?
La factura comercial, la llista d'embalatge, el coneixement d'embarcament, el certificat d'origen i un certificat d'anàlisi de molí que cobreix silici, ferro, alumini, calci i fòsfor són estàndard. El certificat d'anàlisi s'ha d'emetre per a la mateixa calor o lot que realment s'envia.