Què és el manganès electrolític (EMM)? Definició, procés de producció i especificacions de grau

Nov 18, 2025

Deixa un missatge

Què és el manganès electrolític (EMM)? Definició, procés de producció i especificacions de grau

 

El metall electrolític de manganès (EMM) és manganès elemental d'alta -puresa - mínim 99,7% Mn - produït per dissoldre mineral de carbonat de manganès en àcid sulfúric, purificar la solució i dipositar manganès metàl·lic sobre càtodes en una cel·la electrolítica. No és un ferroaliatge, ni un diòxid, ni un producte barrejat. És la forma comercial més pura de metall de manganès disponible, i és el que especifiquen els gestors d'adquisició de materials quan el control d'impureses importa més que el cost brut per tona.

Aportacions clau

EMM és un metall de manganès elemental (més o igual al 99,7% de Mn)- ni un compost, ni un aliatge, ni diòxid de manganès electrolític (EMD).

Produït per un procés hidrometal·lúrgic de quatre-etapes:lixiviació àcida → purificació química → diafragma-electroconducció de cèl·lules → separació del càtode.

Qualificacions estàndard (Mn99,7 / Mn99,8 / Mn99,9)es defineixen pel contingut mínim de Mn i els límits màxims d'impureses per a C, S, P, Fe, Si i Se.

L'ús final-principal per volum és la fabricació d'acer- especialment l'acer inoxidable de la sèrie 200-en què el manganès substitueix parcialment el níquel, seguit de l'aliatge d'alumini, l'electrònica i els precursors de la bateria.

La forma física és típicament en escates irregulars(1–3 mm de gruix), subministrat en big bag de 1.000 kg. També hi ha disponibles formes en pols i briquetes.

modular-1
Necessites un pressupost d'EMM amb especificacions completes?

Digueu-nos el vostre grau objectiu, límits d'impureses, mida de flocs i quantitat de comanda. Tornarem una cotització amb garantia-molina en un dia laborable.

Correu electrònic:market@zanewmetal.com· WhatsApp: +86 155 1882 4805

1. Què és realment el manganès electrolític

Electrolytic Manganese Metal (EMM) is a cathode product - pure manganese deposited on cathode plates from an aqueous manganese sulfate–ammonium sulfate electrolyte under direct current. The resulting deposit is a brittle, silver-gray metallic layer that is mechanically stripped, washed, dried, and packaged. The final product is >99,7% de manganès en pes, el saldo consisteix en traces d'impureses controlades.

Això distingeix l'EMM de tots els altres materials de-manganès de la cadena de subministrament de ferroaliatges:

EMM ≠ Ferromanganès (FeMn).FeMn és un producte de forn que conté entre un 65 i un 80% de Mn, i la resta és ferro, carboni (fins a un 8% en graus alts-de carboni), silici i fòsfor. FeMn es fa per reducció carbotèrmica en un forn d'arc submergit. L'EMM es fa per electròlisi i no conté ferro afegit intencionadament.

EMM ≠ Diòxid de manganès electrolític (EMD).EMD és MnO₂ - un òxid de manganès (IV) - que es diposita alànoded'un tipus de cèl·lula diferent. L'EMD conté aproximadament un 60-63% de Mn en pes i s'utilitza en càtodes de bateries. EMM és un Mn metàl·lic que es diposita sobre elcàtodei s'utilitza en metal·lúrgia.

EMM ≠ Silicomanganès (SiMn).SiMn és un altre ferroaliatge de forn (Mn + Si + Fe + C), utilitzat principalment per a la desoxidació en la fabricació d'acer.

L'abreviatura de la indústria ésEMM. El terme "EM" de vegades apareix en contextos informals, però no és-estàndard i pot provocar confusió amb EMD. Al llarg d'aquest article i a tota la documentació de ZhenAn, fem servir exclusivament EMM.

 

2. Com es fa l'EMM: el procés hidrometal·lúrgic

La producció d'EMM és una seqüència hidrometal·lúrgica de quatre-etapes. Cada etapa influeix en la puresa final i la qualitat física del metall. La descripció següent reflecteix la ruta comercial dominant a la Xina - el país productor d'EMM més gran del món-- que utilitza mineral de carbonat de manganès (rodocrosita) com a matèria primera.

Etapa 1 - Lixiviació àcida

El mineral de carbonat de manganès (MnCO₃, normalment 18-22% Mn) es tritura, es tritura i es fa reaccionar amb àcid sulfúric en tancs de lixiviació agitats. La reacció - MnCO₃ + H₂SO₄ → MnSO₄ + CO₂ + H₂O - dissol el manganès com a sulfat de manganès mentre deixa la majoria de la ganga silícea com a residu sòlid. Els minerals d'òxid (basats en MnO₂-) requereixen un pas previ de torrat de reducció per convertir el Mn(IV) insoluble en Mn(II) soluble abans de la lixiviació. El purí de lixiviació s'espesseix i es filtra per separar la solució embarassada dels residus.

Etapa 2 - Purificació de la solució

La solució de sulfat de manganès cru conté ferro dissolt, alumini, metalls pesants (Cu, Co, Ni, Zn) i metalls alcalins-terrencs (Ca, Mg). La purificació en diverses-etapes elimina aquests elements: primer, l'ajust del pH amb amoníac o calç precipita ferro i alumini com a hidròxids; segon, la precipitació de sulfurs (utilitzant sulfur d'amoni o sulfur de bari) elimina els metalls pesants; tercer, el tractament amb fluor o carbonat redueix el calci i el magnesi. Després de cada etapa es filtra la solució. L'objectiu és una solució clara i magra de MnSO₄-impuresa adequada per a l'electròlisi.

Etapa 3 - Electròlisi (electrowinning)

La solució purificada s'introdueix a les cèl·lules electrolítiques de diafragma. S'afegeix sulfat d'amoni ((NH₄)₂SO₄) com a electròlit de suport per millorar la conductivitat i el pH tampó. S'afegeix una petita quantitat de diòxid de seleni (SeO₂) o diòxid de sofre (SO₂) com a additiu de deposició - sense això, l'eficiència actual disminueix bruscament i el dipòsit del càtode es torna desigual. S'aplica corrent continu: els ions manganès (Mn²⁺) es redueixen a manganès metàl·lic al càtode (acer inoxidable o placa de titani), mentre que l'oxigen evoluciona a l'ànode de l'aliatge-de plom. El diafragma impedeix la re-oxidació del dipòsit de manganès. Condicions de funcionament típiques: 35–42 graus, densitat de corrent del càtode 350–450 A/m², tensió cel·lular 4,5–5,5 V.

Etapa 4 - Recollida, rentat i embalatge

Després de 18-24 hores de deposició, les plaques càtodes s'eliminen de les cèl·lules. La capa metàl·lica de manganès (normalment d'1 a 3 mm de gruix) es despulla mecànicament - donant lloc a escates irregulars amb un costat llis (cara del càtode) i un costat aspre i dendrític (cara de creixement). Els flocs es renten amb aigua calenta per eliminar els residus d'electròlits, s'assequen i s'envasen directament o es trituren en pols (malla 100-325) depenent de l'especificació de la comanda. L'embalatge estàndard és de bosses grans de polipropilè teixit de 1.000 kg amb revestiments interiors a prova d'humitat-. Hi ha bidons d'acer disponibles per a graus de pols fina.

La ruta d'additius a base de seleni- continua sent la pràctica comercial dominant a causa de la seva eficiència actual fiable (normalment del 65 al 75%). Tanmateix, l'EMM lliure de seleni-{5}} produït amb sistemes d'additius orgànics o basats en SO₂-- és un producte nínxol establert per als clients que requereixen residus de seleni insignificants, en particular els productors de-materials de bateries i els fabricants d'aliatges-de gamma alta.

3. Graus de puresa i especificacions químiques

EMM es ven per grau, on la designació de grau comunica elmínimcontingut de manganès. L'estàndard de la indústria xinesa YB/T 051-2003 defineix un marc de quatre graus. En el comerç internacional, dominen tres graus de mercat de facto. La taula següent resumeix els límits d'impureses als quals ha de fer referència un gestor de compres quan redacta una especificació.

Grau Mn (min %) C (%) màxim S (%) màxim P (màxim %) Fe + Si + Se (%) màxim Ús típic
Mn99.7 99.7 0.04 0.05 0.005 0.205 Fabricació general d'acer, inoxidable sèrie 200, foneria
Mn99.8 99.8 0.03 0.04 0.005 0.15 Aliatges especials, electrònica, materials magnètics
Mn99.9(Alta puresa) 99.9 0.02 0.03 0.003 0.08 Precursor de -bateria, aliatges aeroespacials

Taula 1. Especificacions de grau EMM basades en els paràmetres d'avaluació estàndard d'Argus i la resolució de duanes dels EUA NY N275627. Les especificacions individuals dels productors poden ser més estrictes. Per a les qualificacions lliures de seleni-, el contingut de Se sol ser inferior o igual al 0,001% i es pot especificar per separat. L'estàndard de la indústria xinesa YB/T 051-2003 defineix el marc de grau utilitzat a nivell nacional.

A efectes de contractació, el detall de l'especificació més important ésnoel títol Mn percentatge - és el sostre d'impureses per a l'element que més importa en el vostre procés. Una fàbrica d'acer inoxidable pot tolerar sofre estàndard, però necessita carboni ajustat; un productor d'aliatge d'alumini pot necessitar poc ferro; un refinador de material de bateria-podria requerir tant de seleni com de fòsfor. Especifiqueu sempre els elements que necessiteu controlar, no només el mínim de Mn.

4. Aplicacions clau en diferents sectors

El consum d'EMM està impulsat per quatre segments d'ús final-principals, que s'enumeren a continuació per ordre aproximat del volum global.

Aplicació Com s'utilitza l'EMM Per què EMM sobre FeMn
Acer inoxidable de la sèrie 200 S'afegeix a la fosa com a estabilitzador d'austenita i substitut del níquel. Qualificacions com AISI 201 i 202 contenen 5,5-7,5% Mn. Els baixos nivells de carboni i fòsfor eviten la sensibilització i la fragilitat-del límit del gra. FeMn introduiria massa carboni per a aquests graus.
Sèrie 300 i acers inoxidables especials S'utilitza a taxes d'addició més baixes (1-2% Mn) com a desoxidant, desulfurant i potenciador de la força en els graus 304, 316 i dúplex. Control d'impureses. L'EMM afegeix manganès sense afegir també carboni, fòsfor o silici - cadascun dels quals té un sostre d'especificacions estrictes en els graus de la sèrie 300.
Aliatges d'alumini (sèrie 3xxx) Afegit a l'alumini per produir aliatges d'Al-Mn (AA3003, AA3004, AA3105) utilitzats en llaunes de begudes, intercanviadors de calor i làmines d'automòbil. Contingut típic de Mn: 1,0–1,5%. El ferro és una impuresa controlada en els aliatges d'alumini. EMM introdueix menys ferro que FeMn per unitat de manganès, preservant la resistència a la corrosió i la conformabilitat de l'aliatge.
Sulfat de manganès de grau -bateria (HPMSM) L'EMM es dissol en àcid sulfúric per produir sulfat de manganès monohidrat d'alta -puresa (MnSO₄·H₂O), un precursor dels càtodes de bateries d'ions de liti-NCM (níquel-cobalt-manganès). EMM proporciona una matèria primera de dissolució més neta que el mineral de manganès, reduint la càrrega de purificació. Per a aquesta ruta es prefereixen graus-lliures de seleni i d'alta-puresa (Mn99,9).
Materials magnètics (Mn₃O₄ / ferrites) EMM és una matèria primera intermèdia per produir tetraòxid de trimanganès (Mn₃O₄), que s'utilitza per fabricar nuclis de ferrita suau per a inductors, transformadors i supressió d'EMI. Perfil d'impureses consistent. Els metalls traça com el Co, el Ni i el Cu afecten les propietats magnètiques de la ferrita; EMM proporciona una especificació estreta i repetible.

Taula 2. Aplicacions primàries d'EMM. Estimacions de volum relatiu basades en IMnI i dades de comerç de la indústria. El segment d'acer inoxidable de la sèrie 200 representa la part més gran del consum global d'EMM.

5. EMM vs. ferromanganès vs. EMD: una comparació-costa a-

Una de les fonts de confusió més freqüents en l'adquisició de manganès és la distinció entre EMM, ferromanganès i diòxid de manganès electrolític. La taula següent proporciona una referència que un comprador pot utilitzar per verificar que està demanant el material correcte.

Propietat EMM HC FeMn EMD
Identitat química Elemental Mn metall Aliatge Fe–Mn–C MnO₂ (diòxid de manganès)
Contingut de Mn (% en pes) Superior o igual al 99,7% 65–78% ~60–63% (base Mn)
Mètode de producció Electroguanyació hidrometal·lúrgica Forn d'arc submergit (reducció carbotèrmica) Electrodeposició anòdica a partir de MnSO₄
Impureses clau C, S, P, Fe, Si, Se (menys o igual a 0,05%) C (menys o igual al 8%), Si (menys o igual al 2%), P (menys o igual al 0,30%) Sulfat, humitat, metalls pesants
Forma física Flocs, pols, briquetes Terrós, fines, briquetes Pols negre
Mercat primari Fabricació d'acer, aliatges, bateries Acer al carboni, foneria Càtodes de la bateria-seca
Aprox. prima de preu (per unitat Mn) 3–5× vs HC FeMn Línia de base Mercat diferent - no comparable directament

Taula 3. Comparació dels tres materials de manganès que es confonen més sovint en l'adquisició. HC FeMn=ferromanganès d'alt-carboni. La relativitat dels preus és indicativa a principis de 2026 i varia amb les condicions del mercat.

La regla de decisió és senzilla: si el vostre procés pot acceptar un 6-8% de carboni i un 15-25% de ferro juntament amb el manganès, el ferromanganès és l'opció de menor cost-. Si l'especificació de l'aliatge prohibeix aquests elements, l'EMM és el requisit tècnic - no és una opció premium, sinó l'única opció.

6. Forma física i formats de subministrament

EMM està disponible en tres formats físics, cadascun adequat per a diferents sistemes de manipulació i alimentació.

Flocs (estàndard).Escames metàl·liques irregulars, d'aproximadament 1–3 mm de gruix i 10–50 mm de diàmetre. Una cara és llisa (el costat de contacte del càtode-); l'altre és rugós i dendrític (el costat del creixement). Els flocs són la forma produïda directament pel procés electrolític i representen la major part del subministrament comercial. Són adequats per a la càrrega directa del forn i addicions d'aliatge.

Pols (100-325 malles).Les escates triturades i tamisades fins a una mida de partícula controlada. S'utilitza en la metal·lúrgia de pols, recobriments d'elèctrodes de soldadura i síntesi química on es requereix una dissolució ràpida. Les mides de malla més fines ofereixen una dissolució més ràpida però augmenten els requisits-de manipulació de pols.

Briquetes.Flocs o pols compactats en formes uniformes (normalment en forma de coixí-, 30-60 mm). Les briquetes redueixen la generació de pols durant la càrrega del forn i milloren la consistència de l'alimentació en sistemes automatitzats. La densitat i el contingut d'aglutinant s'han d'especificar si es requereixen briquetes.

L'embalatge estàndard són bosses a granel de polipropilè teixit de 1.000 kg amb folre interior de polietilè. Els bidons d'acer (200 L) s'utilitzen per a graus de pols fina o per a enviaments on la protecció contra la humitat és crítica. S'apliquen palets i embolcalls-retràctils per al transport marítim en contenidors.

 

Preguntes freqüents

Quina diferència hi ha entre EMM i ferromanganès?

EMM és un metall pur de manganès (més o igual al 99,7% de Mn) produït per electròlisi. El ferromanganès (FeMn) és un ferroaliatge que conté un 65-80% de Mn més ferro, carboni i silici, produït en forns d'arc submergit. L'EMM es tria quan es requereix un control estricte de les impureses -, especialment el carboni, el fòsfor i el sofre -, com ara l'acer inoxidable de la sèrie 300-o els aliatges d'alumini. FeMn s'utilitza quan el contingut de ferro és acceptable i el cost és la consideració principal, com ara la desoxidació de l'acer al carboni. L'EMM és normalment 3-5 vegades més car per unitat de Mn que el FeMn d'alt carboni.

El manganès electrolític és el mateix que el diòxid de manganès electrolític (EMD)?

No. Són materials químicament i funcionalment diferents. EMM (metall electrolític de manganès) és un metall elemental de manganès - símbol químic Mn - amb una puresa superior o igual al 99,7%. EMD (diòxid de manganès electrolític) és diòxid de manganès - fórmula química MnO₂ - amb un contingut de Mn al voltant del 60-63%. L'EMD és un producte d'ànode que s'utilitza gairebé exclusivament en càtodes de piles-seques (alcalines, liti, zinc-carboni). L'EMM és un producte càtode que s'utilitza com a element d'aliatge en la fabricació d'acer i la metal·lúrgia no-ferrosa. Es produeixen en diferents tipus de cèl·lules electrolítiques i serveixen cadenes de subministrament completament diferents.

Què signifiquen les qualificacions estàndard d'EMM (Mn99.7, Mn99.8, Mn99.9)?

La designació de grau es refereix al contingut mínim de manganès en pes. Mn99,7 garanteix Major o igual al 99,7% de Mn amb impureses (C, S, P, Fe, Si, Se) per un total inferior o igual al 0,3%. Mn99,8 garanteix Més o menys un 99,8% de Mn, normalment amb límits més estrictes de carboni (Inferior o igual a 0,03%) i sofre (Inferior o igual a 0,04%). Mn99,9 és el grau de puresa més alt (superior o igual al 99,9% de Mn) i sovint està lliure de seleni-; és preferible per a aplicacions-precursores de bateries i electrònica especialitzada. Els límits específics d'impureses depenen de la norma aplicable - YB/T 051-2003 a la Xina que defineix el marc de qualitat.

Per què s'utilitza seleni a la producció d'EMM i hi ha opcions lliures de seleni-?

S'afegeix diòxid de seleni (SeO₂) a l'electròlit com a ajuda per a la deposició - millora l'eficiència del corrent i produeix un dipòsit de càtode més suau. Sense un additiu, la deposició de manganès és ineficient i la superfície del càtode és desigual. El seleni es converteix en una traça d'impuresa en el metall final (normalment<0.10% Se). For battery-grade and high-purity applications where selenium is undesirable, producers use alternative additives such as sulfur dioxide (SO₂) or organic compounds. Selenium-free EMM is available at a price premium and ZhenAn can supply both standard and low-Se grades on request.

De quina forma es subministra normalment l'EMM?

L'EMM es subministra amb més freqüència com a flocs irregulars (1-3 mm de gruix, 10-50 mm de diàmetre) - la forma obtinguda directament després de treure el dipòsit del càtode. Un costat és llis (la cara de contacte del càtode); l'altre té una textura cristal·lina i dendrítica. Altres formes disponibles inclouen pols (100-325 malles) mòlta a partir de flocs per a la metal·lúrgia de pols i aplicacions químiques, i briquetes per a l'alimentació automatitzada del forn. L'embalatge estàndard és de big bags de 1.000 kg o bidons d'acer amb revestiments interiors a prova d'humitat{12}}.

ZhenAn ofereix proves de tercers-per als enviaments d'EMM?

Sí. Cada enviament pot anar acompanyat d'un certificat de prova de molí (MTC) que mostra l'anàlisi química real de Mn, C, S, P, Fe, Si i Se. ZhenAn també organitza una inspecció independent de tercers-a través de SGS, Bureau Veritas o CCIC a petició del comprador. Els certificats d'origen i la documentació de compliment ISO 9001:2015 s'inclouen amb cada comanda.

 

modular-1
Font EMM directament de ZhenAn

Especifiqueu el vostre grau (Mn99.7 / Mn99.8 / Mn99.9), la mida de l'escamot o la malla en pols, la preferència d'embalatge i el volum objectiu. Tornarem un pressupost amb els paràmetres del certificat de prova de molí en un termini de 24 hores.

Correu electrònic:market@zanewmetal.com· WhatsApp: +86 155 1882 4805

 

 

 

👉 Poseu-vos en contacte amb ZhenAn avui per obtenir manganès electrolític premium per a les vostres aplicacions industrials o de bateries.

 

 

Referències

Institut Internacional del Manganès (IMnI) - "Metal electrolític de manganès (EMM)." https://www.manganese.org/en/electrolytic-manganès-metall-emm (consultat el 06-08-2026)

Argus Media - "Argus Non-Ferrous Markets Methodology", paràmetres d'especificació d'EMM Flake 99,7% Mn. https://www.argusmedia.com/en/methodology (consultat el 2026-08-06)

Duanes i protecció de fronteres dels EUA - Sentència NY N275627, Classificació aranzelària de flocs de manganès electrolític. https://www.customsmobile.com/rulings/docview?doc_id=NY N275627 (consultat el 2026-08-06)

Lu, J. et al. (2016) - "Producció de metalls electrolítics de manganès a partir de precipitats de carbonat de manganès",Hidrometal·lúrgia, 161, 45–53. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0304386X16300111 (consultat el 2026-08-06)

LSFerroalloy - "Metal electrolític de manganès (EMM): descripció tècnica, refinació i usos industrials". https://www.lsalloy.com/news/electrolytic-manganès-metall-emm-guide.html (consultat el 06/08/2026)

USGS Minerals Information - "Estadístiques i informació de manganès", revisions anuals 2021-2026. https://www.usgs.gov/centers/national-minerals-informació-center/manganès-estadístiques-i-informació (consultat el 2026-08-06)

Argonne National Laboratory - "Actualització de la ruta del manganès a GREET 2021". https://greet.anl.gov/files/mn_update_2021 (consultat el 2026-08-06)

Totes les especificacions de grau, límits d'impureses i detalls de producció es van verificar amb les fonts citades a partir del 6 d'agost de 2026. L'estàndard xinès YB/T 051-2003 es fa referència com a marc de qualitat nacional; Les especificacions de comerç internacional segueixen els paràmetres d'Argus i duaners. Si trobeu un error en aquest document, poseu-vos en contacte amb nosaltres perquè puguem emetre una correcció.