Per a què serveix el floc de manganès? Una guia tècnica per a compradors d'acer inoxidable, alumini, bateries i soldadura
L'escama electrolítica de manganès (EMM) - una escama-gris platejada i trencadissa amb un mínim de 99,7% de Mn - és la forma-de manganès de major puresa comercialitzada a granel. És la font principal de manganès d'acer inoxidable de la sèrie 200-, acer d'alta-resistencia al desgast-de manganès, aliatges d'alumini 3xxx, productes químics de manganès de grau-bateries i consumibles de soldadura. Aquesta guia desglossa cada aplicació amb intervals específics de contingut de Mn, referències de grau i regles de substitució, de manera que un gestor de compres pot connectar els números de grau amb el pes de manganès necessari per tona d'aliatge acabat.
Aportacions clau
El floc EMM (99, 7% Mn) és diferent del ferromanganès (FeMn, ~ 75% Mn).Utilitzeu EMM quan la puresa estigui limitada - acer inoxidable, aliatges d'alumini i precursors de bateries. Utilitzeu FeMn quan la desoxidació de tonatge i l'aliatge a granel siguin la prioritat en l'acer al carboni.
Cada aplicació aigües avall s'adreça a un interval de Mn específic.Acer inoxidable 201: 5,5–7,5% Mn. Hadfield desgast d'acer: 12–14% Mn. Alumini 3003: 1,0–1,5% Mn. Elèctrodes de soldadura: 0,4-1,6% Mn en metall dipositat. Conegueu el vostre objectiu abans de fer la comanda.
El floc EMM no s'utilitza directament a les bateries.Es dissol i es processa en sulfat de manganès (MnSO₄) o diòxid de manganès electrolític (EMD). Si el vostre comprador demana "manganès de grau-bateria", aclareu si necessita EMM, MnSO₄ o EMD -, no són el mateix producte.
Els límits d'impuresa defineixen el nivell de preu.Se Inferior o igual al 0,10%, C Inferior o igual al 0,04%, S Inferior o igual al 0,05%, P Inferior o igual al 0,005% - aquests oligoelements determinen si un lot és acceptable per a acer inoxidable versus alumini versus ús químic. Com més ajustades siguin les especificacions, més alta serà la prima.

Necessites escates electrolítiques de manganès? Obteniu un pressupost en 24 hores
Especifiqueu el vostre grau de puresa (99,7%–99,9%), preferència d'embalatge i volum mensual. Entreguem des d'Anyang, Xina a 100+ països.
Correu electrònic:market@zanewmetal.com· WhatsApp: +86 155 1882 4805
1. Què és el floc electrolític de manganès (EMM)?
El floc metàl·lic de manganès electrolític es produeix dissolint mineral de manganès en àcid sulfúric, purificant la solució de sulfat de manganès resultant i dipositant manganès metàl·lic sobre plaques càtodes d'acer inoxidable mitjançant electròlisi. El metall dipositat es despulla, es renta, s'asseca i es trenca en escates, normalment de 2-4 mm de gruix i 10-40 mm de diàmetre. El resultat és manganès metàl·lic - no un mineral, ni un òxid, ni un ferroaliatge - amb una puresa nominal del 99,7% Mn mínim.
L'estàndard nacional xinès rector és GB/T 2774-2006 (metall electrolític de manganès), que defineix quatre graus. La taula següent mostra els límits d'impureses que distingeixen cada nivell:
| Grau | Mn (min) | C (màx.) | S (màx.) | P (màx.) | Fe (màx.) | Si (màx.) | Se (màx.) | Aplicació típica |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DJMn99.7 | 99.7% | 0.04% | 0.05% | 0.005% | 0.03% | 0.02% | 0.10% | Fabricació d'acer, aliatges d'alumini, metal·lúrgia general |
| DJMn99.8 | 99.8% | 0.03% | 0.03% | 0.005% | 0.02% | 0.01% | 0.08% | Aliatges especials, acer inoxidable de grau superior- |
| DJMn99,85 | 99.85% | 0.02% | 0.02% | 0.004% | 0.01% | 0.008% | 0.05% | Electrònica, precursor de MnSO₄ |
| DJMn99.9 | 99.9% | 0.01% | 0.01% | 0.003% | 0.005% | 0.005% | 0.03% | Recerca, semiconductor |
Font: GB/T 2774-2006. El seleni (Se) és un residu del procés de l'additiu de cèl·lules electrolítiques (SeO₂). Els graus baixos-Se i Se-free estan disponibles a petició per a aplicacions on el traspàs de seleni és inacceptable.
ZhenAn International subministra DJMn99.7 i DJMn99.8 com a qualitat d'estoc estàndard, envasats en big bags d'1 tona o bidons d'acer de 50 kg amb folre interior de polietilè.
2. Escama de manganès en la fabricació d'acer: desoxidació, aliatge i control de grau
2.1 Les tres funcions del manganès en l'acer fos
El manganès realitza tres feines diferents durant la fabricació d'acer - i cadascuna és important per a un comprador diferent:
Desoxidació i desulfuració.El manganès té una afinitat més alta per l'oxigen i el sofre que el ferro. Elimina l'oxigen dissolt (formant MnO, que sura a l'escòria) i lliga el sofre com a MnS, evitant la formació de pel·lícules de FeS de baix-punt de fusió- que causen curtesa en calent durant el rodatge. En aquest paper, EMM flake i FeMn són funcionalment equivalents - l'elecció depèn de si es poden tolerar altres impureses de FeMn (carboni, fòsfor, silici).
Estabilització de l'austenita.El manganès redueix la temperatura de transformació de l'austenita-a-ferrita. En acers amb un 5% de Mn o més, la fase austenita es pot retenir a temperatura ambient. Aquest és el mecanisme que hi ha darrere dels acers inoxidables de la sèrie 200-i l'acer al manganès Hadfield; tots dos depenen del Mn (més que del níquel car) per estabilitzar l'estructura de cristall de la FCC.
Resistència i enduriment.Cada augment del 0,1% del contingut de manganès augmenta la resistència a la tracció de l'acer de baix-carboni aproximadament entre 10 i 15 MPa. Mn també desplaça la corba de transformació de refrigeració contínua (CCT) cap a la dreta, augmentant la tempabilitat - la profunditat a la qual s'endureix un acer tret. És per això que els acers d'enginyeria de carboni mitjà-(AISI 1045, 4140) porten entre 0,6 i 1,0% de Mn.
3. Manganès en acer inoxidable: sèrie 200 i sèrie 300
3.1 200-Sèrie: manganès com a substitut del níquel
La característica que defineix els acers inoxidables austenítics de la sèrie 200- és la substitució parcial del níquel per manganès i nitrogen. Grau 201 - el grau de la sèrie 200-més produït: il·lustra l'economia: només conté un 3,5–5,5% de Ni (vs. 8.0–10,5% en 304), amb un 5,5–7,5% de Mn i un 0,05–0,25% de N que omplen l'austenastabilitzant.
| Grau | Cr | Ni | Mn | N | C (màx.) | Font de Mn (per tona mètrica d'acer) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 201 (UNS S20100) | 16.0–18.0% | 3.5–5.5% | 5.5–7.5% | 0.05–0.25% | 0.15% | ~ 55–75 kg EMM escates (99,7%) |
| 202 (UNS S20200) | 17.0–19.0% | 4.0–6.0% | 7.5–10.0% | Menor o igual al 0,25% | 0.15% | ~75–100 kg EMM escates (99,7%) |
| 304 (UNS S30400) | 18.0–20.0% | 8.0–10.5% | Menor o igual al 2,0% | Menor o igual al 0,10% | 0.08% | ~ 0–20 kg (residual + desoxidació; FeMn sol ser suficient) |
| 316 (UNS S31600) | 16.0–18.0% | 10.0–14.0% | Menor o igual al 2,0% | Menor o igual al 0,10% | 0.08% | ~ 0-20 kg (FeMn utilitzat normalment) |
Intervals de composició segons ASTM A240/A240M. El consum de Mn per tona suposa una recuperació del 92-95% de Mn al taller de fosa. Les taxes d'addició reals depenen de la combinació de càrrega (ferralla, rendiments, altres entrades de coixinets de Mn-).
Per als graus de la sèrie 300-(304, 316), el manganès no és un element d'aliatge primari -, està present a Menys o igual al 2,0% com a residu de la desoxidació i com a potenciador-de treballabilitat en calent. En aquests graus, el ferromanganès estàndard és l'opció rendible; El floc EMM no és necessari tret que la fusió requereixi un control extremadament estricte del fòsfor (P inferior o igual al 0,005%) que FeMn no pot oferir.
3.2 Norma pràctica de contractació
Si el vostre taller de fusió d'acer inoxidable fa sèries 200-(201, 202, 204Cu) -, compreu escates EMM. Si la vostra botiga fa la sèrie 300-(304, 316, 321) -, compra ferromanganès ric en carboni (HC FeMn, ~75% Mn) i reserva l'EMM només per a escalfaments crítics de fòsfor.
4. Acer d'alt -manganès- resistent al desgast (acer Hadfield)
L'acer Hadfield - que porta el nom de Robert Hadfield, que el va patentar a 1882 - és un acer austenític al manganès que conté 11,5-14,0% de Mn i 1,05-1,35% de C (segons ASTM A128). És l'acer d'enduriment de treball-original: la seva duresa superficial passa d'uns 200 HB en condicions-de fosa a més de 550 HB sota un impacte repetit, mentre que el nucli segueix sent resistent i dúctil.
| Grau ASTM A128 | C | Mn | Cr (opcional) | Aplicació típica |
|---|---|---|---|---|
| Grau A | 1.05–1.35% | Superior o igual a 11,0% | - | Peces de desgast general, menor impacte |
| Grau B-2 | 1.05–1.20% | 11.5–14.0% | - | Revestiments de trituradora de mandíbules, mantells de trituradora de con |
| Grau C | 1.05–1.35% | 11.5–14.0% | 1.5–2.5% | Alt{0}}desgast + impacte-moderat: canals, revestiments de molí |
| Grau E-1 | 0.70–1.30% | 11.5–14.0% | - | Pas de ferrocarril, bandes de rodament sobre erugues, galledes d'excavadora |
Font: ASTM A128/A128M. El contingut real de Mn a les peces de fosa acabades sol ser del 12,0 al 13,5%. Per a una fosa d'1 tona al 13% de Mn, la fosa requereix ~ 130 kg de Mn. L'ús d'escates d'EMM del 99,7% requereix ~ 140 kg d'escates (suposant una recuperació del 93% de Mn al forn de fosa).
Les foneries d'acer Hadfield solen utilitzar ferromanganès d'alt -carboni com a font de Mn a granel perquè el carboni ja s'especifica a un 1,2% i el contingut de carboni de FeMn (~7%) no perjudica la composició. El floc EMM només s'utilitza com a complement final per colpejar objectius Mn precisos o quan la càrrega de ferralla ja està empenyent el sostre de carboni.
5. Manganès en aliatges d'alumini (sèrie 3xxx)
La sèrie 3xxx d'aliatges d'alumini forjat utilitza manganès com a element d'aliatge principal a 1,0-1,5% de Mn. El manganès millora la resistència mitjançant l'enfortiment de solucions sòlides-i la formació de dispersoides d'Al₆Mn fins que fixen els límits del gra i inhibeixen la recristal·lització. Aquests aliatges no es poden -tractar tèrmicament--, la seva força prové de l'enduriment per treball (enduriment per deformació) durant el laminat o el conformat.
| Aliatge | Mn | Mg | Resistència a la tracció típica (recuit) | Aplicació principal |
|---|---|---|---|---|
| 3003 | 1.0–1.5% | - | 110–130 MPa | Treballs de xapa, estris de cuina, material químic, ferreteria de construcció |
| 3004 | 1.0–1.5% | 0.8–1.3% | 170–215 MPa | Cossos de llaunes de begudes, xapa de coberta, dipòsits d'emmagatzematge |
| 3105 | 0.3–0.8% | 0.2–0.8% | 100-150 MPa | Revestiment residencial, panells de cases mòbils, mercaderies per a la pluja- |
Composició segons registres de registre de l'Associació d'Alumini. La resistència a la tracció és per al tremp O-(recuit). Els valors de temperament H14 són un 40-60% més alts.
A les cases de fosa d'alumini, l'esclat d'EMM no es carrega directament a la fosa - s'enfonsarà al fons a causa de la seva densitat (7,2 g/cm³ enfront dels 2,7 g/cm³ de l'alumini) i es dissoldria lentament. En canvi, l'EMM s'alia-en briquetes o tauletes d'Al–Mn (normalment 75% Mn, 25% Al) mitjançant la metal·lúrgia de pols o la solidificació ràpida. Per a una fusió de 3003 a un objectiu de 1,2% de Mn, un forn de 10 tones requereix aproximadament 160 kg de briquetes d'Al-75Mn (o l'equivalent a ~ 120 kg de floc EMM utilitzat per fer aquesta briqueta).
6. Manganès en materials de bateries: separació de EMM, EMD i MnSO₄
Aquest és el punt de confusió més comú en l'adquisició de manganès, i equivocar-se pot provocar un enviament inutilitzable. La taula següent mostra la cadena de subministrament:
| Material | Formulari | Mn Contingut | Ruta de producció | Ús final en bateries |
|---|---|---|---|---|
| EMM Flake | Escama metàl·lica-plata | 99,7–99,9% Mn | Electrowinning a partir de MnSO₄ | El precursor de MnSO₄ i EMD - no s'utilitza directament a les cèl·lules |
| MnSO₄ (sulfat de manganès) | Pols cristal·lí rosa pàl·lid | ~32% Mn | Dissolució d'EMM en àcid sulfúric, purificació, cristal·lització | Precursor del càtode NMC (LiNiₓMnᵧCo₂O₂) |
| EMD (Diòxid de manganès electrolític) | Pols negre/marró fosc | ~60% Mn | Electròlisi de la solució de MnSO₄; diposita MnO₂ a l'ànode | Material actiu del càtode en LMO (LiMn₂O₄) i cèl·lules alcalines |
| LMO (òxid de liti manganès) | Pols negre | ~61% Mn | Reacció-sòlida: EMD + Li₂CO₃ a 750–800 graus | pols càtode acabat; enviat als fabricants de cèl·lules |
Les xifres de contingut en Mn són aproximades. La cadena d'adquisició és EMM → MnSO₄ o EMD → pols càtode → pila de bateria. Coneix quina baula de la cadena ocupa el teu comprador.
ZhenAn International subministra escates EMM com a precursor amunt. Si l'ús final és la producció de càtodes de bateries, l'escamot normalment s'envia a processadors químics que el dissolen en sulfat de manganès. No produïm EMD ni MnSO₄ a casa-, però podem connectar compradors amb processadors qualificats a la Xina.
7. Manganès en consumibles de soldadura
El manganès és un ingredient essencial en elèctrodes de soldadura, filferros-tubs i fluxos de soldadura per arc submergit. Té dues funcions a la piscina de soldadura:
Desoxidant i desulfurant. Just as in steelmaking, Mn in the weld pool scavenges oxygen and sulfur, preventing porosity and hot cracking. Weld metal without adequate Mn (>El 0,5%) és propens a esquerdes de la línia central a les juntes restringides.
Potenciador de la força i la tenacitat.Mn perfecciona l'estructura del gra de metall de soldadura i augmenta la resistència a la tracció. En la soldadura d'acer al carboni, el contingut de Mn a la soldadura dipositada normalment oscil·la entre el 0,5% i l'1,6%, amb un Mn més alt que proporciona una resistència més alta i una tenacitat millorada de l'osca Charpy V-a baixes temperatures.
| Tipus de consumibles | Mn típic en soldadura dipositada | Mn Font | Aplicació |
|---|---|---|---|
| E6013 (elèctrode rutil) | 0,3–0,6% Mn | FeMn en pols o EMM en recobriment de flux | Fabricació general, xapa |
| E7018 (elèctrode baix-hidrogen) | 0,5–1,2% Mn | FeMn + EMM en recobriment de flux | Acer estructural, recipients a pressió |
| E71T-1 (filferro amb nucli de flux) | 1,2–1,8% Mn | EMM o FeMn al farciment del nucli | Construcció naval, equipament pesat |
| Fil d'arc submergit (EM12K) | 1,0–1,5% Mn | Mn en filferro sòlid (pre-aliatge) | Molins de canonades, fabricació de torres de vent |
Intervals de contingut de Mn de soldadura dipositat segons classificacions AWS A5.1 / A5.20 / A5.17. Els fabricants d'elèctrodes utilitzen escates EMM en els recobriments de flux quan el fòsfor baix (P inferior o igual al 0,005%) és crític, perquè FeMn normalment porta entre 0,15 i 0,30% de P.
Els fabricants d'elèctrodes solen comprar escates d'EMM en un grau del 99,7%, la trituran a -pols de malla 100 i la barregen amb el recobriment de flux juntament amb el rutil, el carbonat de calci i els ferroaliatges. El consum anual per planta d'elèctrodes de mida mitjana (5.000-10.000 tones d'elèctrodes) és d'aproximadament 20-50 tones d'escate EMM.
8. Mn Contingut-Relació rendiment: una referència ràpida
| Aplicació | Gamma Mn en material acabat | EMM Flake per tona mètrica | Mètrica de rendiment |
|---|---|---|---|
| Acer baix-de carboni (només desoxidació) | 0,3–0,6% Mn | 3-6 kg | Afegeix 30–60 MPa de tracció; evita la curtesa calenta |
| Acer d'enginyeria de carboni mitjà-(AISI 1045) | 0,6–0,9% Mn | 6-9 kg | Augmenta l'enduribilitat per a l'apagat-i-templat |
| acer inoxidable 201 | 5,5–7,5% Mn | 55-75 kg | Estabilitza l'austenita; substitueix Ni; no-magnètic |
| acer inoxidable 202 | 7,5–10,0% Mn | 75-100 kg | Mn més alt compensa el Ni més baix (4,0-6,0%) |
| Acer Hadfield (ASTM A128) | 12,0–14,0% Mn | ~130-150 kg | El treball-s'endureix des de 200 → 550 HB sota l'impacte |
| Aliatge d'alumini 3003 | 1,0–1,5% Mn | ~120 kg (mitjançant briquetes Al–75Mn) | +30–50 MPa vs. Al no aliat (1100) |
| Elèctrode de soldadura (E7018, revestiment de flux) | 0,5–1,2% Mn en dipòsit | Varia segons la fórmula del flux (5-15 kg per tona d'elèctrodes) | Millora la duresa de l'osca a -30 graus |
Les xifres de consum d'EMM són orientatives i suposen una recuperació del 92-95% Mn. Les taxes d'addició reals depenen del tipus de forn, la composició de càrrega i la química objectiu. Calculeu sempre les addicions en funció d'un balanç de calor de càrrega-pess - no només a partir d'una taula de cerca. Les xifres d'alumini reflecteixen l'EMM consumit aigües amunt per produir un aliatge principal d'Al-Mn.
Preguntes freqüents
Quina diferència hi ha entre el floc electrolític de manganès (EMM) i el ferromanganès (FeMn)?
El floc EMM és manganès metàl·lic d'alta puresa (99,7% Mn mínim) produït per electròlisi. El ferromanganès (FeMn) és un aliatge de ferro-manganès amb un 65-80% de Mn, produït en forns d'arc submergit a partir de mineral de manganès. L'EMM s'utilitza quan la puresa importa - acers especials, aliatges d'alumini i precursors químics. FeMn és el desoxidant i l'agent d'aliatge a granel per a la producció estàndard d'acers al carboni i de baix-aliatge. Els gestors de compres haurien d'especificar EMM quan l'aplicació no pugui tolerar carboni, fòsfor o ferro addicionals de FeMn.
Quanta escama de manganès s'afegeix per tona d'acer inoxidable 201?
L'acer inoxidable de grau 201 té com a objectiu un 5,5-7,5% de Mn a la fosa acabada. Per assolir un punt mitjà del 6,5%, es necessiten aproximadament 65 kg de Mn per tona mètrica. Tanmateix, el càlcul de càrrega depèn de si altres materials que contenen manganès-(ferralla, FeMn) es troben a la calor. Una fusió típica de 201 que utilitza un 99,7% de flocs d'EMM com a font primària de Mn afegeix 55-75 kg d'escates per tona d'acer líquid, ajustat per a la taxa de recuperació de Mn (~92-95%) al forn.
Es pot utilitzar el floc electrolític de manganès directament a les bateries d'ions de liti-?
No. El floc de manganès electrolític (EMM) és manganès metàl·lic - no es pot utilitzar directament en càtodes de bateries. La cadena de subministrament de la bateria converteix l'EMM en sulfat de manganès (MnSO₄) o diòxid de manganès electrolític (EMD) abans d'utilitzar-lo. MnSO₄ és un precursor dels càtodes NMC (òxid de cobalt de liti níquel manganès); L'EMD s'utilitza en càtodes d'òxid de manganès de liti (LMO / LiMn₂O₄) i bateries alcalines. Els gestors d'adquisicions que busquen aplicacions de bateries haurien de verificar si el seu proveïdor indica EMM flake, MnSO₄ o EMD -, aquests són productes diferents amb preus i especificacions diferents.
Quins graus de puresa Mn estan disponibles per a escates de manganès electrolítiques?
Les escates EMM estàndard es subministren en quatre nivells de puresa: 99,7% (qualitat comercial, adequat per a la majoria de fabricació d'acer i aliatges d'alumini), 99,8% (-impuresa baixa, per a aliatges especials), 99,85% (puresa-alta, per a electrònica i aliatges avançats) i 999%. (puresa ultra-alta-, per a aplicacions de recerca i semiconductors). Els límits clau d'impureses per GB/T 2774-2006 són C inferior o igual al 0,04%, S inferior o igual al 0,05%, P inferior o igual al 0,005%, Fe inferior o igual al 0,03%, Si inferior o igual al 0,02% o igual a 0,02% o Se. ZhenAn International subministra graus de 99,7% i 99,8% com a estàndard, amb pureses més altes disponibles a petició.
Com s'ha d'emmagatzemar el floc de manganès electrolític per evitar l'oxidació?
El floc EMM s'oxida en contacte amb la humitat i l'aire, formant una capa superficial d'òxid fosc que redueix el contingut efectiu de Mn. Emmagatzemeu els flocs en un magatzem sec i ventilat amb una humitat relativa inferior al 60%. Mantingueu intactes l'embalatge original segellat (normalment bosses grans d'1-tona o bidons de 50-kg amb folre interior de plàstic) fins al seu ús. El material obert s'ha de consumir en un termini de 30 dies. Per a l'emmagatzematge a llarg termini-superiors als 6 mesos, es recomana envasar-con nitrogen o tancats al buit. Eviteu apilar-los directament sobre sòls de formigó: utilitzeu palets amb barreres d'humitat.
Referències
GB/T 2774-2006 - Metall de manganès electrolític. Administració de Normalització de la Xina. https://www.gbstandards.org/GB_T_2774-2006.html (consultat el 2026-08-06)
ASTM A240/A240M-24 - Especificació estàndard per a crom i crom-plaques, xapes i tires d'acer inoxidable de níquel per a recipients a pressió i per a aplicacions generals. https://www.astm.org/a0240_a0240m-24.html (consultat el 2026-08-06)
ASTM A128/A128M-93(2022) - Especificació estàndard per a peces de fosa d'acer, manganès austenític. https://www.astm.org/a0128_a0128m-93r22.html (consultat el 06-08-2026)
IspatGuru - "Manganès als acers" (29 de setembre de 2014). https://www.ispatguru.com/manganese-in-acers/ (consultat el 06/08/2026)
Associació britànica de l'acer inoxidable - "Stainless Steels to Behold - 201." https://bssa.org.uk/stainless-acers-to-behold-201/ (consultat el 2026-08-06)
Xometry - "Manganès (Mn): element, usos i fórmula" (6 de maig de 2023). https://www.xometry.com/resources/materials/what-is-manganès/ (consultat el 2026-08-06)
Argonne National Laboratory - "Actualització de la ruta del manganès a GREET 2021". https://greet.anl.gov/files/mn_update_2021 (consultat el 2026-08-06)
Aluminum Association - International Alloy Designations and Chemical Composition Limits for Wrought Aluminum and Wrought Aluminum Alloys (Teal Sheets, 2018). https://www.aluminum.org/teal-fulls (consultat el 2026-08-06)
ZhenAn International Co., Limited - Fulls d'especificacions del producte per a escates electrolítiques de manganès (en el fitxer). Certificat ISO 9001:2015 núm.. 0350124Q30630R0S.
AWS A5.1/A5.1M:2012 - especificació per a elèctrodes d'acer al carboni per a la soldadura d'arc de metall blindat. Societat Americana de Soldadura. https://pubs.aws.org/ (consultat el 2026-08-06)
Tots els estàndards i xifres tècniques es van verificar amb les fonts citades a partir de la data d'actualització. Si trobeu un error, poseu-vos en contactemarket@zanewmetal.comaixí ho podem corregir.

Obteniu el vostre floc de manganès d'un proveïdor de 30 anys
ZhenAn International ofereix escates EMM (99,7%–99,9% Mn) en big bags d'1-tona o bidons de 50-kg. 150,000+ MT de capacitat anual. Prova SGS. Especifiqueu el vostre grau, volum i port de destinació: cotitzem en un dia laborable.
Correu electrònic:market@zanewmetal.com· WhatsApp: +86 155 1882 4805

