Silicon Metal 441 Nivells de cotització d'exportació
El silici metall 441 es cotitza per a l'exportació en dòlars dels EUA per tona amb impostos-inclosos,-gratuïts-a bord. La taula següent reprodueix l'avaluació publicada d'exportació de grau-per-de silici industrial amb data del 15 de juliol, segons el port FOB de Huangpu, mostrant tant la banda de cotització com el moviment registrat amb l'avaluació anterior.
| Grau | Cotització amb impostos-inclosos (USD/tona) | Moviment | Equivalent (USD/kg) |
|---|---|---|---|
| 421 | 1350–1400 | +20 | 1.35–1.40 |
| 2202 | 2150–2250 | sense canvis | 2.15–2.25 |
| 3303 | 1380–1420 | +20 | 1.38–1.42 |
| 441 | 1230–1280 | +20 | 1.23–1.28 |
| 553 | 1200–1220 | +20 | 1.20–1.22 |
La columna de moviment és tan important com el nivell: quatre dels cinc graus enumerats van augmentar 20 USD per tona en la mateixa avaluació, mentre que el grau -químic 2202 es va mantenir estable. Un pas sincronitzat d'aquest tipus acostuma a indicar un factor de cost comú en lloc de l'escassetat d'una nota concreta.
Convertir la cotització de la tona en un preu per quilogram
La xifra per-quilogram és simplement la cotització de la tona dividida per mil, de manera que la banda 441 de 1230-1280 USD per tona es converteix en uns 1,23-1,28 USD per kg. S'apliquen dues precaucions pràctiques quan aquesta conversió s'utilitza per a la comparació. En primer lloc, la conversió conserva la base en què s'ha fet la cotització de la tona, de manera que una xifra FOB d'impostos-inclosos es converteix en una xifra FOB d'impostos-inclosos per quilogram i no s'ha de comparar amb un preu lliurat o{10}}de fàbrica. En segon lloc, la banda és àmplia i l'extrem de-quantitat petita del mercat s'ubicarà a la vora superior un cop s'afegeixin els recàrrecs de reembalatge, paletització i-comandes mínimes. Per tant, un comprador que compara ofertes per-quilogram ha de demanar sempre la cotització de la tona, l'Incoterm, el port i les especificacions d'embalatge que hi ha darrere.
On es troba el 441 en relació amb els altres graus
| Grau | Fe (màx.) | Al (màx.) | Ca (màx.) | Si (min) | Posició a l'escala |
|---|---|---|---|---|---|
| 553 | 0.5% | 0.5% | 0.3% | 98.5% | Grau d'entrada a granel |
| 441 | 0.4% | 0.4% | 0.1% | 99.1% | Aliatge principal i grau de silicona |
| 3303 | 0.3% | 0.3% | 0.03% | 99.3% | Grau de matèria primera d'alta -puresa |
| 2202 | 0.2% | 0.2% | 0.02% | 99.5% | Alimentació química i semiconductors |
Sobre la mateixa base FOB, 441 cotitza uns 30-60 USD per tona per sobre de 553 i aproximadament 150 USD per tona per sota de 3303. La prima de 441 sobre 553 compra la meitat del sostre de calci del 0,3% al 0,1% i un enduriment del ferro i l'alumini, que és una diferència entre el 0,4% i el 0,4% cadascun. material de càrrega d'ús general-i un grau que els productors d'aliatges d'alumini i silicona poden utilitzar sense dilució.
Per què el grau 441 comporta una prima superior a 553
Selecció de matèries primeres:mantenir el calci al 0,1% o per sota redueix la barreja acceptable de quars i reductor, de manera que es qualificaran menys campanyes de forn.
Energia de refinament:la química més estricta requereix un control més acurat del forn i, a la pràctica, més energia per tona comercialitzable.
Risc de rendiment i rebaixa:qualsevol lot que perd el sostre de calci del 0,1% baixa a 553 i perd valor, un risc que té un preu a l'oferta.
Finalització de la-qualificació d'ús:Els clients d'aliatges i silicones qualifiquen un grau específic, de manera que canviar entre 441 i 553 requereix una re-qualificació en lloc d'una simple substitució.
Concentració de la demanda:La producció de silicona orgànica consumeix aproximadament el 37% del silici industrial, i gran part d'aquesta demanda s'especifica en 441 o millor.
Què s'inclou en una oferta 441 completa
Grau i química: límits de Fe, Al i Ca amb l'assaig de silici adjunt, indicat per lot.
Preu base: moneda, Incoterm i port nomenat, amb el període de validesa de la cotització.
Quantitat i embalatge: bosses o bidons a granel d'una-tona, paletitzats o solts, amb el pes net per unitat.
Documentació: certificat d'anàlisi, llista d'embalatge i la documentació comercial requerida a destinació.
Inspecció: mètode de mostreig, si s'accepta la inspecció de tercers-, i en quin moment passa el títol i el risc.
Punts de control de qualitat per a comandes a granel 441
Com que 441 es defineix pel contingut màxim d'impureses en lloc d'un únic assaig, el certificat d'anàlisi és el document bàsic de qualitat i s'ha d'emetre per calor o per lot, no per contracte. Els compradors que s'aprovisionin a granel haurien de confirmar l'interval de mida del terró, comprovar si hi ha multes i contaminació d'escòries, verificar el contingut d'humitat i el pes net per bossa i conservar la traçabilitat del forn perquè una disputa posterior es pugui remuntar a una campanya específica. Quan el material es destina a la producció de silicona o aliatge amb una especificació estricta de calci, el mostreig independent abans de l'enviament és l'assegurança més barata disponible.
Preguntes freqüents
P: Quin és el preu del silici metall 441 per kg?
La cotització FOB publicada-inclòs els impostos de 1.230 a 1.280 USD per tona es converteix en uns 1,23 a 1,28 USD per quilo en la mateixa base.
P: Què significa la designació de grau 441?
Segons la convenció GB/T 2881, els dígits repeteixen els percentatges màxims de ferro, alumini i calci, de manera que 441 significa Fe Menor o igual al 0,4%, Al Menor o igual al 0,4% i Ca Menor o igual al 0,1%, amb silici al 99,1% mínim.
P: Quant és més 441 que 553?
A la mateixa avaluació FOB, 553 es cotitza entre 1200 i 1220 USD per tona contra 1230-1280 USD per 441, una prima d'aproximadament 30-60 USD per tona.
P: Per què la cotització 441 va augmentar 20 USD per tona?
El moviment va coincidir amb les classes veïnes 421, 3303 i 553 a la mateixa avaluació, mentre que la-grau química 2202 es va mantenir plana, cosa que indica una pressió de costos compartida en lloc d'una escassetat específica de grau-.
P: El 441 és adequat per a la producció de silicona?
Sí. El seu sostre de calci del 0,1% i el contingut mínim de silici del 99,1% el converteixen en una matèria primera per a la síntesi de silicona orgànica, i també s'utilitza àmpliament en aliatges d'alumini-silici.
P: Què hauria de verificar un comprador a granel abans de l'enviament?
Un certificat d'anàlisi per-lot, mida i neteja del grumoll, humitat i pes net per bossa, especificació d'embalatge i traçabilitat del forn, a més d'un mostreig independent on el límit de calci és crític.

