Informe de preus del ferromanganès, 26 d'octubre de 2026: les cotitzacions de ferromanganès es mantenen estables a tots els graus
Els preus del ferromanganès es van mantenir sense canvis a tots els graus i a totes les regions de cotització a l'avaluació del 26 d'octubre de 2026. El ferromanganès d'alt carboni, alt forn, carboni mitjà i baix en carboni van mantenir els seus nivells anteriors, i la columna de canvi no mostra cap moviment en cap línia de la taula. Per als compradors, el missatge pràctic és que es tracta d'un mercat pla i totalment cotitzat, i que la selecció de graus, l'agrupació de fòsfor i la distància d'enviament, en lloc de la direcció del preu diària, són els que decideixen el cost d'una tona.
Preu actual del ferromanganès
Les taules següents reprodueixen l'avaluació del 26 d'octubre de 2026 línia per línia, primer per grau i després per regió. Els graus d'alt carboni es cotitzen per regió productora o comercial. Els graus de carboni mitjà i baix es comenten per regió i, on la font els distingeix, per grup de fòsfor.
Taula 1. Ferromanganès d'alt contingut en carboni FeMn65C7.0 - Preu per regió
CNY/mt, ex-works, efectiu, impostos inclosos. Només com a referència.
| Regió | Fòsfor | Preu (CNY/mt) | Canviar |
|---|---|---|---|
| Guangxi | P<0.2 | 5,000–5,050 | -- |
| Shanxi | P<0.2 | 5,250–5,300 | -- |
| Mongòlia Interior | P<0.2 | 5,100 | -- |
| Jiangsu | P<0.2 | 5,400–5,500 | -- |
| Shandong | P<0.2 | 5,250–5,300 | -- |
| Xangai | P<0.2 | 5,400–5,500 | -- |
| Tianjin | P<0.2 | 5,400–5,500 | -- |

Taula 2. Ferromanganès d'alt contingut en carboni FeMn75C7.0 - Preu per regió
CNY/mt, ex-works, efectiu, impostos inclosos. Només com a referència.
| Regió | Fòsfor | Preu (CNY/mt) | Canviar |
|---|---|---|---|
| Yunnan | P<0.2 | 5,800–5,850 | -- |
| Guangxi | P<0.25 | 5,750–5,850 | -- |
| Mongòlia Interior | P<0.25 | 5,600 | -- |
| Zhejiang | P<0.25 and P<0.15 both quoted | 6,000–6,100 | -- |
| Xangai | P<0.25 | 6,000–6,100 | -- |
Taula 3. Ferromanganès d'alt forn FeMn65C7.0 - Cotització nacional
CNY/mt, ex-works, efectiu, impostos inclosos. Només com a referència.
| Producte | Ruta | Preu (CNY/mt) | Canviar |
|---|---|---|---|
| Ferromanganès d'alt forn FeMn65C7.0 | Alt forn | 5,350 | -- |
La taula d'origen no adjunta cap regió a aquesta línia, per la qual cosa es presenta aquí com una cotització nacional per a la ruta dels alts forns més que com un preu regional.
Taula 4. Ferromanganès de carboni mitjà FeMn75C2.0 - Preu per regió i grup de fòsfor
CNY/mt, ex-works, efectiu, impostos inclosos. Només com a referència.
| Regió | Fòsfor | Preu (CNY/mt) | Canviar |
|---|---|---|---|
| Guizhou | P<0.25 | 7,600–7,700 | -- |
| Guangxi | P<0.25 | 7,800–7,900 | -- |
| Hunan | P<0.25 | 7,700–7,800 | -- |
| Henan | P<0.25 | 7,600–7,700 | -- |
| Mongòlia Interior | P<0.25 | 7,700–7,800 | -- |
| Zhejiang | P<0.2 | 7,900–8,000 | -- |
Taula 5. Ferromanganès baix en carboni FeMn80C0.7 i FeMn80C0.4 - Preu per regió i grup de fòsfor
CNY/mt, ex-works, efectiu, impostos inclosos. Només com a referència.
| Grau | Grup del fòsfor | Regió | Preu (CNY/mt) | Canviar |
|---|---|---|---|---|
| FeMn80C0.7 | Grup 2 | Guizhou | 9,600–9,700 | -- |
| FeMn80C0.7 | Grup 2 | Hunan | 9,600–9,700 | -- |
| FeMn80C0.7 | Grup 2 | Shanxi | 9,600–9,700 | -- |
| FeMn80C0.7 | Grup 1 | Guizhou | 9,700–9,800 | -- |
| FeMn80C0.4 | Grup 2 | Hunan | 9,900–10,000 | -- |
| FeMn80C0.4 | Grup 1 | Hunan | 10,000–10,100 | -- |
| FeMn80C0.4 | Grup 1 | Henan | 10,000–10,100 | -- |
Nota.Totes les xifres estan en CNY per tona mètrica, ex-works, efectiu, impostos inclosos i només són de referència. Un canvi marcat amb "--" significa que la cotització no ha canviat respecte a l'avaluació anterior. Els grups de fòsfor segueixen la convenció d'origen: el grup 1 és el rang de fòsfor més ajustat per a un grau determinat i el grup 2 el rang estàndard, per això un grau pot tenir dos preus separats. Per a FeMn65C7.0, la taula d'origen no inclou cap cita per a Sichuan, Guizhou, Henan o Liaoning, de manera que aquí no es mostren xifres per a aquestes regions.
Tendència de preus del ferromanganès vs anterior
L'avaluació del 26 d'octubre de 2026 no informa cap canvi en cap línia: cada cita de cada taula anterior porta el mateix marcador "--". FeMn65C7.0 d'alt carboni no canvia a cadascuna de les set regions de cotització, des de Guangxi a 5.000–5.050 passant per Mongòlia Interior a 5.100 fins a la banda de 5.400–5.500 citada a Jiangsu, Xangai i Tianjin. FeMn75C7.0 d'alt carboni també no ha canviat a Yunnan, Guangxi, Mongòlia Interior, Zhejiang i Xangai, i la línia d'alts forns FeMn65C7.0 no ha canviat a 5.350. Les línies FeMn75C2.0 de carboni mitjà a Guizhou, Guangxi, Hunan, Henan, Mongòlia Interior i Zhejiang són estables, i també ho són totes les línies baixes en carboni de FeMn80C0.7 i FeMn80C0.4 a Guizhou, Hunan, Shanxi i Henan.
El que això significa a la pràctica és un mercat sense pressió a l'alça o a la baixa visible a les cotitzacions avaluades d'aquest tema. Com que la columna de canvi és plana a tot arreu, els compradors no tenen cap base en aquesta taula per llegir un senyal direccional a curt termini i els venedors no tenen cap base per reclamar-ne un. La comparació útil d'aquesta setmana és horitzontal en lloc de vertical: la bretxa entre la regió més barata i la més estimada per a un mateix grau, i la diferència entre els graus adjacents, ambdós sense canvis però encara amplis.
Grau i context de mercat
El ferromanganès és l'addició de manganès de cavall de batalla per a la fabricació d'acer, i els graus d'aquesta taula es troben en quatre punts diferents de l'escala de carboni. El ferromanganès d'alt carboni, citat com a FeMn65C7.0 i FeMn75C7.0, porta aproximadament un set per cent de carboni tal com està codificat a la designació de grau i és el producte de volum utilitzat per a la desoxidació i l'aliatge de manganès en acer normal. FeMn65C7.0 dels alts forns és el mateix nivell de carboni produït a través de la ruta dels alts forns, citat com una única xifra nacional en lloc de regió per regió. FeMn75C2.0 de carboni mitjà es troba al dos per cent de carboni, utilitzat quan el grau d'acer necessita manganès sense la càrrega de carboni del producte d'alt carboni. FeMn80C0.7 i FeMn80C0.4 baixes en carboni, amb un 0,7 i un 0,4 per cent de carboni respectivament, se situen a la part superior de l'escala de preus.
El fòsfor és el segon eix que configura aquest mercat. Dins d'un grau, un límit de fòsfor més estricte imposa un preu més alt, que és visible a la taula de baixes emissions de carboni: FeMn80C0.7 al grup 1 es cotitza a un nivell més alt que el mateix grau al grup 2 a la mateixa regió, i FeMn80C0.4 al grup 1 es cita per sobre de FeMn80C0.4 al mateix patró de carboni al grup 2M. entre regions: el P<0.2 quotation in Zhejiang sits at 7,900–8,000, above the P<0.25 quotations elsewhere in the table. Buyers who need a tight phosphorus specification should therefore expect to pay for it within whichever grade they choose, and should compare like with like when they compare regions.
L'estructura d'oferta regional explica la resta de la propagació. La taula FeMn65C7.0 cobreix set ubicacions de cotització diferents, i la diferència entre la línia més baixa, Guangxi, entre 5.000 i 5.050, i la banda més alta, entre 5.400 i 5.500, a Jiangsu, Xangai i Tianjin, és una bretxa geogràfica directa entre una base de producció del sud i el consum del centre comercial. Mongòlia Interior i Shanxi i Shandong s'agrupen al mig a 5.100 i 5.250-5.300 respectivament. La taula FeMn75C7.0 mostra la mateixa geografia a un nivell de carboni-manganès més alt: Mongòlia Interior és la línia més baixa amb 5.600, Yunnan i Guangxi se situen entre 5.750 i 5.850, i Zhejiang i Xangai encapçalen la taula entre 6.000 i 6.100. FeMn75C2.0 de carboni mitjà es cita en sis ubicacions, amb Guizhou i Henan a l'extrem baix de la P<0.25 range at 7,600–7,700 and Guangxi and Zhejiang at the top. Low-carbon supply in the assessed table is concentrated: FeMn80C0.7 is quoted from Guizhou, Hunan and Shanxi, and FeMn80C0.4 from Hunan and Henan only.
Per obtenir una especificació completa del producte sobre cadascun d'aquests graus, consulteu elferro manganès alt en carbonipàgina, laferro manganès de carboni mitjàpàgina i elferro manganès baix en carbonipàgina; els compradors que també necessiten la combinació manganès-silici poden revisarsilici manganès.
Ferromanganès d'alt carboni vs mitjà de carboni vs ferromanganès baix en carboni
Les tres famílies no són intercanviables i la taula del 26 d'octubre de 2026 deixa clara la conseqüència del preu. La comparació següent utilitza només les qualificacions i les cites d'aquesta avaluació.
| Dimensió | Ferromanganès ric en carboni | Ferromanganès de carboni mitjà | Ferromanganès baix en carboni |
|---|---|---|---|
| Contingut de carboni (per codi de grau) | C7.0, al voltant del set per cent de carboni | C2.0, dos per cent de carboni | C0,7 i C0,4, sota un per cent de carboni |
| Els graus van citar aquest tema | FeMn65C7.0, FeMn75C7.0 | FeMn75C2.0 | FeMn80C0.7, FeMn80C0.4 |
| Contingut de manganès (per codi de grau) | 65 per cent i 75 per cent | 75 per cent | 80 per cent |
| Agrupació de fòsfor citada | P<0.2 (FeMn65C7.0); P<0.2, P<0.25 and P<0.15 (FeMn75C7.0) | P<0.25 by region; P<0.2 in Zhejiang | Grup 1 i grup 2, citats per separat |
| Faixa de preus d'aquesta emissió (CNY/mt) | 5.000–6.100, més 5.350 per a la línia dels alts forns | 7,600–8,000 | 9,600–10,100 |
| Nombre de regions que cotitzen aquest número | Set per FeMn65C7.0, cinc per FeMn75C7.0 | Sis | Quatre combinacions de regió i grau |
| Enfocament d'aplicació típic | Desoxidació d'acer a granel i aliatge de manganès | Qualitats d'acer que necessiten manganès amb un control de carboni més estricte | Qualitats d'acer especials i baixes en carboni, on s'ha de minimitzar la recollida de carboni |
La separació entre les famílies és el fet més important de la taula. Els tres rangs no es superposen en absolut: el màxim de carboni arriba a 6.100 mentre que el carboni mitjà comença a 7.600, i el màxim de carboni mitjà surt a 8.000 mentre que el baix en carboni comença a 9.600. La línia d'alts forns és la xifra individual més baixa de tota l'avaluació amb 5.350. Dins de l'alt carboni, passar de FeMn65C7.0 a FeMn75C7.0 augmenta tant el contingut de manganès com la cotització, amb el rang FeMn75C7.0 que va de 5.600 a 6.100 contra 5.000 a 5.500 per a FeMn65C7.0.
Què haurien de comprovar els compradors abans de demanar ferromanganès
Una columna de preu pla no simplifica una comanda, perquè la major part del risc en una compra de ferromanganès es troba fora de la línia de preus. La llista de verificació següent segueix l'estructura de la mateixa taula.
- Grau i nivell de carboni.Confirmeu el codi de grau exacte, per exemple FeMn65C7.0 o FeMn80C0.4, i el rang de carboni que implica. Una especificació que només anomena "ferromanganès" deixa al proveïdor lliure de citar qualsevol punt de l'escala de 5.000 a 10.100.
- Límit i grup del fòsfor.Indiqueu explícitament el límit de fòsfor, P<0.2 or P<0.25 for high and medium carbon, and group 1 or group 2 for low carbon. Because one grade can carry two prices depending on group, an unstated phosphorus requirement is an unpriced requirement.
- Preu base.Establiu si una cotització és de fàbrica, efectiu i impostos inclosos, com cada línia d'aquesta taula, o lliurada. La diferència entre els preus de fàbrica i els lliurats és independent de la diferència regional de la taula i sovint és més gran que la diferència regional.
- Regió i logística.Relaciona la regió de cotització amb el punt de lliurament. El mateix grau FeMn65C7.0 es cotitza entre 5.000 i 5.050 a Guangxi i entre 5.400 i 5.500 a Jiangsu, Xangai i Tianjin, de manera que el transport de mercaderies, el temps de trànsit i la manipulació del port o del magatzem pertanyen a la comparació de costos de desembarcament.
- Quantitat, mida i embalatge.Confirmeu el tonatge, l'interval de mida de grumolls o triturats i la forma d'embalatge, ja que aquests canvien el cost de manipulació i no es reflecteixen en una cotització per tona.
- Anàlisi i certificació.Demaneu l'anàlisi química del lot real, que cobreix manganès, carboni, fòsfor i sofre, en lloc de confiar només en el codi de grau.
- Condicions de pagament i lliurament.Acordeu per escrit l'instrument de pagament, el període de lliurament i la base d'inspecció abans que es fixi el preu.
Preguntes freqüents
Quin grau de ferromanganès he de triar: carboni alt, carboni mitjà o baix en carboni?
Trieu pel pressupost de carboni de l'acer que feu. FeMn65C7.0 o FeMn75C7.0 d'alt carboni és l'opció normal per a la desoxidació a granel i l'aliatge de manganès on la càrrega de carboni és acceptable. FeMn75C2.0 de carboni mitjà és per a graus que necessiten manganès amb un control de carboni més estricte, i FeMn80C0.7 o FeMn80C0.4 de baix carboni és per a acers de carboni baix i especials on s'ha de minimitzar la recollida de carboni. A la taula del 26 d'octubre de 2026 les tres famílies es comenten en bandes clarament separades, de manera que l'elecció és una metal·lúrgica primer i una de cost un segon.
Quina diferència hi ha entre el grup de fòsfor 1 i el grup 2 en ferromanganès?
El grup 1 és el rang de fòsfor més ajustat per a un grau determinat i el grup 2 és el rang estàndard, de manera que el mateix grau es pot cotitzar a dos preus diferents segons quin grup es requereixi. L'efecte és visible a la taula de baixes emissions de carboni: FeMn80C0.7 al grup 1 es cita per sobre de FeMn80C0.7 al grup 2 a la mateixa regió, i FeMn80C0.4 al grup 1 es cita per sobre de FeMn80C0.4 al grup 2. Els compradors haurien d'indicar el grup requerit a la consulta, perquè no es pot exigir un preu de fosfor sense declaració.
Per què els preus del ferromanganès difereixen entre les regions a la taula del 26 d'octubre de 2026?
L'avaluació en si mateixa no desglossa les llacunes regionals en causes, però hi ha dues coses visibles a la taula. En primer lloc, les diferents regions indiquen diferents graus i diferents límits de fòsfor, de manera que no totes les regions ofereixen el mateix producte. En segon lloc, per a un sol grau la bretxa és geogràfica: FeMn65C7.0 es cotitza entre 5.000 i 5.050 a Guangxi i entre 5.400 i 5.500 a Jiangsu, Xangai i Tianjin, amb Mongòlia Interior a 5.100 i Shanxi i Shandong entre 5.250 i 5.300. Per tant, qualsevol comparació de costos aterrats necessita que s'afegeixin els termes de transport i lliurament abans de comparar els números.
Què he de confirmar abans de fer una comanda de ferromanganès?
Confirmeu el codi de grau i el nivell de carboni, el límit o grup de fòsfor, la base del preu (ex-works o lliurat, efectiu i impostos inclosos o no), la regió de cotització amb el vostre punt de lliurament, el tonatge i dimensionament, l'anàlisi química del lot i les condicions de pagament i lliurament. En un mercat pla com aquest, aquestes especificacions i articles logístics mouen el cost aterrat molt més que qualsevol moviment de preu visible a l'avaluació.
Aportacions clau
- Totes les cotitzacions de ferromanganès a l'avaluació del 26 d'octubre de 2026 no s'han modificat: la columna de canvi és "--" a totes les línies, als graus d'alt carboni, alt forn, carboni mitjà i baix en carboni.
- FeMn65C7.0 d'alt carboni es cotitza de 5.000 a 5.050 a Guangxi fins a 5.400 a 5.500 a Jiangsu, Xangai i Tianjin, amb Mongòlia Interior a 5.100 i Shanxi i Shandong a 5.250 a 5.300.
- FeMn75C7.0 d'alt carboni es cotitza des de 5.600 a Mongòlia Interior fins a 6.000–6.100 a Zhejiang i Xangai, i l'alt forn FeMn65C7.0 es cotitza a 5.350 com a xifra nacional sense regió.
- FeMn75C2.0 de carboni mitjà va des de 7.600–7.700 a Guizhou i Henan fins a 7.900–8.000 per a P<0.2 material in Zhejiang.
- El material baix en carboni és la part superior de l'escala, des de 9.600–9.700 per al grup FeMn80C0.7 2 fins a 10.000–10.100 per al grup 1 de FeMn80C0.4.
- L'agrupació de fòsfor és una variable de preu dins d'un grau, no una nota al peu: el grup més ajustat comanda el nombre més alt.
- Com que res va moure aquest problema, la comparació accionable és horitzontal, entre regions i entre graus, no direccional.
Estàs preparat per fixar el preu d'una qualificació específica amb el teu punt de lliurament? Envieu-nos el codi de grau, el límit de fòsfor, el tonatge i la destinació i us tornarem amb un pressupost construït al voltant de les vostres especificacions.
Obteniu el vostre pressupost a mida
Contacta directament amb el nostre equip:WhatsApp: +86 15518824805oCorreu electrònic: market@zanewmetal.com.

