Cotitzacions de ferrocrom de carboni mitjà a la Xina el 28 d'abril
L'avaluació regional del 28 d'abril per al ferrocrom de carboni mitjà va cobrir només una designació: FeCr55C2.0. Henan i Sichuan es van avaluar entre 13.200 i 13.300 iuans/t en les cotitzacions principals i entre 13.100 i 13.200 iuans/t en les transaccions principals. La Mongòlia Interior es va valorar entre 13.100 i 13.200 iuans/t per a les cotitzacions i entre 13.100 i 13.200 iuans/t per a les transaccions. Guangxi es va valorar en 13.100-13.200 iuans/t per a les cotitzacions i 13.000-13.100 iuans/t per a les transaccions, el nivell de transacció més suau de les quatre regions del dia.
Cada columna de pujada-i-caiguda del full estava buida, de manera que cap regió avaluada es va moure en comparació amb la seva avaluació anterior. El diferencial regional era reduït: 200 iuans/t separaven la banda de cotització més alta de la més baixa, mentre que la diferència entre els nivells de cotització i transaccions dins d'una sola regió va arribar als 200 iuans/t a Guangxi. En termes pràctics, la bretxa de negociació dins d'una regió era tan àmplia com tota la dispersió entre regions, la qual cosa significa que l'apalancament del comprador prové de la discussió comercial més que del canvi d'origen.
Taula d'avaluació regional del 28 d'abril
| Producte | Designació | Cotització principal (yuan/t) | Transacció principal (iuans/t) | Regió |
|---|---|---|---|---|
| Ferrocrom de carboni mitjà | FeCr55C2.0 | 13200-13300 | 13100-13200 | Henan |
| Ferrocrom de carboni mitjà | FeCr55C2.0 | 13200-13300 | 13100-13200 | Sichuan |
| Ferrocrom de carboni mitjà | FeCr55C2.0 | 13100-13200 | 13100-13200 | Mongòlia Interior |
| Ferrocrom de carboni mitjà | FeCr55C2.0 | 13100-13200 | 13000-13100 | Guangxi |
Les designacions de ferrocrom codifiquen l'especificació directament: FeCr55C2.0 indica un contingut de crom del 55 per cent com a mínim amb un sostre de carboni del 2,0 per cent, i la família de designació segueix el sistema de composició de ferrocrom establert a GB/T 5683. Aquesta codificació és la raó per la qual un full de preus pot funcionar amb una sola designació per producte: canvia el disseny del carboni i, per tant, canvia el preu del carboni.
Composició dels graus de ferrocrom baix en carboni
La taula de composició publicada amb l'avaluació cobreix la família de baix contingut en carboni refinat al buit-, en què els dos dígits després de Cr donen el mínim de crom i el codi després de V dóna el sostre de carboni en centèsimes de per cent. Per tant, el grau LC-Cr65V3 significa un 65% de crom com a mínim amb un 0,03% de carboni màxim.
| Designació | Cr % min | C % màx | Si % màx | P % màx | S % màx |
|---|---|---|---|---|---|
| LC-Cr65V3 | 65.0 | 0.03 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr65V6 | 65.0 | 0.06 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr65V10 | 65.0 | 0.10 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr60V3 | 60.0 | 0.03 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr60V6 | 60.0 | 0.06 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr60V10 | 60.0 | 0.10 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr60D25 | 60.0 | 0.25 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
| LC-Cr60D50 | 60.0 | 0.50 | 1.0 | 0.03 | 0.03 |
Els compradors haurien de llegir les dues taules junts. L'avaluació del 28 d'abril preu FeCr55C2.0, un material de carboni mitjà utilitzat on la recollida de carboni ha de ser moderada, mentre que la taula de composició descriu els graus de buit de baix carboni utilitzats quan l'acer acabat requereix un sostre de carboni molt més ajustat. Els dos no són substituts, i una cita d'un no s'ha de reutilitzar mai com a intermediari de l'altre.
Què estableix el preu mitjà del ferrocrom de carboni
Cost del mineral de crom i del concentrat: el cost unitari del crom a l'alimentació és el component més gran del preu de l'aliatge.
Potència i reductor: la fosa de crom és intensiva en electricitat, de manera que les tarifes d'energia regionals i qualsevol control de producció mouen primer les cotitzacions regionals.
Sostre de carboni: reduir el carboni de la gamma alta en carboni a la finestra del 2 per cent costa refinar l'energia, per això el material de carboni mitjà comporta una prima sobre l'alt carboni.
Unitat de crom lliurada: el preu per tona d'aliatge significa poc sense el contingut de crom, i la comparació s'ha de fer sempre per unitat de crom.
Logística regional: les regions avaluades difereixen tant en l'accés al mineral com en la distància a les plantes d'acer inoxidable i aliatge que consumeixen el material.
Competència d'importació: el material de carboni mitjà i baix importat competeix directament amb els volums nacionals i limita fins a quin punt pot augmentar una cotització regional.
Notes de compra de ferrocrom de carboni mitjà
Indiqueu la denominació, el mínim de crom i el màxim de carboni a la consulta i adjunteu els límits de composició a la comanda.
Fixeu l'interval de mida i la fracció de fines admissible, ja que els fins es comporten de manera diferent al taller de fusió.
Acordeu l'anàlisi certificada que confirmarà el contingut de crom del lot lliurat i la regla d'ajust de preu que se'n deriva.
Anomena la base d'embalatge: big bag d'una tona, bidons o a granel, amb el càrrec d'embalatge indicat en el preu unitari.
Compareu els orígens amb un cost lliurat per unitat de crom en lloc de la xifra del iuan per tona.
Anoteu la base d'avaluació i la data de la cotització de manera que un moviment posterior del mercat es pugui gestionar segons una norma establerta en lloc d'una disputa.
Preguntes freqüents
P: Quins van ser els preus del ferrocrom de carboni mitjà del 28 d'abril a la Xina?
FeCr55C2.0 es va cotitzar a 13.200-13.300 iuans/t a Henan i Sichuan i 13.100-13.200 iuans/t a Mongòlia Interior i Guangxi, amb transaccions a 13.000-13.100 iuans/t a Guangxi.
P: Alguna regió es va traslladar el 28 d'abril?
No. Totes les columnes de pujada-i-caiguda del full d'avaluació estaven buides, de manera que totes les regions avaluades no van canviar en comparació amb l'avaluació anterior.
P: Què significa FeCr55C2.0?
La designació indica un contingut de crom del 55 per cent mínim amb un sostre de carboni del 2,0 per cent, seguint el sistema de designació de ferrocrom a GB/T 5683.
P: La taula baixa en carboni d'aquest informe és el preu de la nota avaluada?
No. El grau avaluat és FeCr55C2.0 de carboni mitjà, mentre que la taula de composició enumera els graus de baix carboni refinats al buit-des de LC-Cr65V3 a LC-Cr60D50.
P: Per què Henan i Sichuan citen a sobre de Mongòlia Interior i Guangxi?
Les quatre regions es diferencien en l'accés al mineral, el cost de l'energia i la distància de transport als consumidors. Tot el spread era de només 200 iuans/t, de manera que l'elecció de l'origen poques vegades decideix la compra.
P: Com s'han de comparar dues ofertes?
Converteix cadascun a un cost lliurat i divideix-ho per les unitats de crom lliurades, després ajusta-les per mida, contingut de fines i embalatge abans de classificar-les.

